Nespresso Master Origin

 

I have paired with Nespresso Poland to introduce my readers to the newest coffee collection – Nespresso Master Origin. You can read more about the 5 new coffee blends right here. I encourage you to try them, as they are available in Nespresso butiques and online. Named after the countries from which they come from, coffees Indonesia, Ethiopia, India, Nicaragua and Colombia, differ a lot in taste, intensity and texture. It is due to a very different way of cultivating, harvesting and processing the beans. During the coming weeks you will be able to read a bit more about each and every one of the Master Origin blends on my Instagram, so stay tuned!

 

Kawa Nespresso Master Origin

 

Kilka dni temu miałam wielką przyjemność wziąć udział w spotkaniu z marką Nespresso, na którym przedstawiono nową kolekcję kaw – Master Origin.

Nespresso Master Origin to historia pięciu wyjątkowych regionów oraz pięciu niepowtarzalnych procesów pozyskiwania ziaren. Wszystko to tworzy esencję smaku i unikalny charakter kawy, zamknięty w kapsułce. Podczas konferencji, o różnicach między poszczególnymi mieszankami opowiedziała Coffee Ambasador Nespresso, Anna Oleksak, której opowieści mogłabym słuchać godzinami. Kawy Indonesia, Ethiopia, India, Nicaragua i Colombia dostępne są już w butikach. Można je zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę Nespresso oraz przy użyciu aplikacji mobilnej. 

 

 

Kawa Nespresso Master Origin | www.my-full-house.com

 

Jednak Nespresso to nie tylko kawa. W 2003 r. we współpracy ze światową organizacją Rainforest Alliance, marka Nespresso stworzyła program zrównoważonego rozwoju Nespresso AAA Sustainable Quality™. Jest on przykładem odpowiedzialnego podejścia do pozyskiwania kawy, przy jednoczesnej trosce o farmerów, ich rodziny, społeczności lokalne i środowisko. Fakt, że firma bezpośrednio pracuje z plantatorami daje jej pewność, że ziarno jest najwyższej jakości i pochodzi z plantacji, na których przestrzegane są standardy pracy służące ludziom i środowisku.

 

Kawa Nespresso Master Origin | www.my-full-house.com

 

Od zalesionych gór Sumatry aż po górskie obszary Nikaragui, marka Nespresso wspiera farmerów w pracochłonnym procesie ręcznego pozyskiwania ziaren. Indywidualne podejście do selekcji owoców, w zależności od specyfiki danego regionu, stanowi klucz i fundament dalszej obróbki. I tak, kolekcja Master Origin to pięć zupełnie różnych kaw, o czym tak ciekawie opowiadała Ania Oleksak. Co charakteryzuje każdą z nich?

W Etiopii ziarna są skrupulatnie doglądane, ręcznie rozgarniane i przesuwane tak, aby mieć pewność, że równomiernie schną. W Kolumbii maksymalnie wydłużono czas zbiorów – owoce kawowca pozostają na drzewkach tak długo, aż osiągną idealny kolor ciemnej purpury – dopiero wówczas są ręcznie zrywane. Na Sumatrze, w Indonezji farmerzy posługują się tradycyjną i znaną wyłącznie tam metodą łuskania ziaren na mokro. W Nikaragui wykorzystywana jest metoda zwana „black honey”, polegająca na pozostawieniu ziaren w ich naturalnym miąższu do czasu, aż wchłoną całą słodycz ze skórki, a ta zupełnie wyschnie. Wreszcie w Indiach przywrócono prastarą technikę „monsunową” , wynalezioną w czasach, kiedy ziarna kawy transportowano łodziami. Podczas podróży absorbowały dużo wilgoci z oceanu, co powodowało ich nabrzmiewanie. Dzięki wielotygodniowemu nasączeniu nabywały unikalnego, charakterystycznego smaku. 

 

Kawa Nespresso Master Origin | www.my-full-house.com

 

Jako, że miałam możliwość spróbowania każdej z kaw, wyraźnie odczułam różnice w smaku i teksturze każdej z nich i wybrałam swoją ulubioną. W trakcie najbliższych tygodni, na moim Instagramie i Facebook’u przeczytacie więcej o wszystkich pięciu odsłonach nowej kolekcji. A już teraz zachęcam Was do odwiedzin butiku (tego fizycznego, lub internetowego) i zakupienia zestawu Master Origin, abyście sami mogli wybrać Wasz ulubiony smak. Jeśli mieszkacie w Warszawie po prawej stronie Wisły, koniecznie wybierzcie się do nowego pop-upu Nespresso, który lada dzień zostanie otwarty w Promenadzie.

Komu kawę?

 

Kawa Nespresso Master Origin | www.my-full-house.com copyright Kasia Rutkowiak | My Full House | any unauthorised use prohibited

 

Post powstał we współpracy z marką Nespresso. O tym, że jest to nasza ulubiona kawa wiecie nie od dziś. Dlaczego i za co uwielbiamy Nespresso, pisałam w tym poście.

 

Share:

23 Comments

 1. Sabine kohl
  10/10/2018 / 10:03 AM

  What’s this glass on the first picture? Looks interesting:) I love nespresso ❤️

  • 15/10/2018 / 2:08 PM

   It’s a Tasting Glass from reveal Collection, a great way to serve espresso and truly enjoy it’s taste and aroma.

 2. Alicja Kot
  10/10/2018 / 12:09 PM

  Kawa, kawka, kawusia.. do tego piękna – jak z obrazka. No uwielbiam!

 3. Marta W
  10/10/2018 / 12:13 PM

  Jak można się zachwycać kawą w kapsułkach? Nie pojmuję tego! Ja mam z młynkiem i żadna inna opcja nie wchodzi u mnie w grę, żadna inna kawa się nie umywa. Ale marketing górą ;) Zdjęcia za to jak zawsze masz cudowne. Idę zrobić sobie moją, świeżo mieloną ;)

  • 15/10/2018 / 2:13 PM

   Ja też robię świeżo mieloną. Pisałam już o tym wielokrotnie. W kapsułkach Nespresso znajduje sie tylko najwyższej jakości, hermetycznie zamknięta, świeżo zmielona kawa. Dlatego za każdym razem smakuje właśnie tak jak Twoja – świeżo po zmieleniu. Masz jednak rację – kapsułka kapsułce nierówna. A raczej marka marce. Jako wielbicielka dobrej kawy, nie byłabym wierna Nespresso od tylu lat, gdybym znalazła dla nas coś lepszego. A nie znalazłam. Na szczęście, na rynku jest wiele marek, modeli i rozwiązań i każdy może znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie. Z chęcia więc napiję sie z Tobą kawy, choćby wirtualnie “razem”. Pozdrawiam serdecznie!

 4. Patrycja
  10/10/2018 / 1:33 PM

  Nam się właśnie kończy kawa, z chęcią spróbuję nowości, bo my tez jesteśmy fanami ulubionej kawy George’a ;)

 5. Matylda
  10/10/2018 / 4:09 PM

  Czy wiesz Kasiu kiedy dokładnie otwiera się stoisko w Promenadzie? Kończy mi się kawa, z chęcią spróbuję nowości, a tu miałbym blisko. Nie wiem tylko czy dotrwam.

 6. Sandra
  10/10/2018 / 5:01 PM

  Co to za ekspres Kasiu?

 7. Mia
  10/10/2018 / 7:58 PM

  Your pictures make me so coffee thirsty:))

 8. Sara
  10/10/2018 / 8:05 PM

  Ja się wreszcie zdecydowalam na Nespreso po ponad roku spekulacji jaki ekspres kupić. Nie ukrywam, że pomogłas mi zdecydować :)) Teraz zastanawiam się jak mogłam tak długo zwlekać?! Najlepsza kawowa decyzja, dziękuję! Nowych kaw spróbuję z wielką przyjemnością. Pozdrawiam z Łomży, Sara

  • Marzena Lis
   13/10/2018 / 11:21 AM

   Ja podobnie! Zawsze myślałam, że kawa w kapsułkach to zło, Kasia przekonała mnie, że kapsułka kapsułce nie równa. Codziennie jestem jej wdzięczna ;)

  • 15/10/2018 / 2:15 PM

   Bardzo mi miło, to już kolejna taka wiadomość od Was, co niezmiernie mnie cieszy, za każdym razem tak samo. Pozdrawiam Łomżę!

 9. Simone
  11/10/2018 / 1:10 AM

  What’s the name of your coffee machine? And what is this black thing behind it?

 10. Monia
  11/10/2018 / 1:21 PM

  Uwielbiam każde Twoje zdjęcie, a jako kawoszka, cieszę się bardzo na kawowe środy na Instagramie :)

 11. Majken
  14/10/2018 / 5:23 PM

  Love Nespresso and the new collection is great, especiay India and Indonesia are my favs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *