A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso

 

I don’t know if you remember the way I welcomed summer last year. I was lucky to be one of 450 people celebrating Midsummer just outside the Palace of Culture and Science in Warsaw. We had a wonderful dinner under the stars (and under the palace) and it was an unforgetable experience. This year, once again, I had a great honour to be a special guest of Nespresso, only the dinner was served… inside the palace, and there were 500 guests!

 

Wyjątkowa noc w Pałacu Kultury z Nespresso

 

Nie wiem czy pamiętacie jak rok temu witałam lato. Otóż miałam szczęście być jedną z 450 osób biesiadujących na Placu Defilad, pod gołym niebem i pod Pałacem Kultury i Nauki. To był prawdziwie niezapomniany wieczór. W tym roku, w noc przesilenia letniego, po raz drugi mogłam doświadczyć pięknego przeżycia dzięki zaproszeniu marki Nespresso. Tym razem, kolacja odbyła się w Sali Ratuszowej pałacu, a gości było aż 500!

 

 

A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso

 

 

The aim of this event is to gather as many Warsaw residents as possible, in one place and time, and offer them one of a kind expirience on the special night. It is organised by a local Studio theatre and bar, and Nespresso happens to be one of event’s sponsors. Thanks to it’s contribution, guests not only have the possibility to sip on an amazing coffee, but also (or foremost) to purchase the tickets at a very reasonable price. And let me tell you – those tickets sell out fast!

This year’s menu, prepeared by chef Marcin Sztabiński, was served by a croud of wonderful waiters, as we listened to live music. There were beautifully set tables, plenty of green decorations, chatter and laughter, great food and wonderful company of many smiling guests.

 

Celem Kolacji Sen Nocy Letniej, bo tak nazywa się ta cykliczna impreza, jest umożliwienie jak największej ilości mieszkańcom Warszawy, udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu w sercu miasta. Organizatorom zależy na stworzeniu wspólnoty stołu, na łączeniu ludzi i na ich dobrej energii. Mimo tego, że tegoroczna kolacja odbywała się w wieczór meczu polskiej reprezentacji, frekwencja dopisała :) Marka Nespresso, której kawę pijam i kocham od kilku lat, jest jednym ze sponsorów tego wieczoru organizowanego przez Teatr i Bar Studio. Dzięki niej, uczestnicy mają nie tylko możliwość napicia się doskonałej kawy, ale również (a może przede wszystkim), nabycia biletów na wydarzenie w niezwykle korzystnej cenie. Nic dziwnego, że wyprzedają się z prędkością światła!

Tegorczne menu przygotował chef Marcin Sztabiński z Catering Studio. Potrawy serwowała cała armia przemiłych kelnerów, podczas gdy goście słuchali muzyki na żywo. Były elegancko nakryte stoły, piękne, zielone, iście lenie dekoracje, rozmowy i śmiech, pyszne jedzenie i świetne towarztystwo pięciuset uśmiechniętych gości.

 

 

A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso

A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso | www.my-full-house.com

A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso | Kolacja Sen Nocy Letniej 2018 | www.my-full-house.com

 

 

It surely was another magic night and I am very grateful that I could be a part of it. Especially because I honestly love the Nespresso’s approach not only towards coffee, but towards business in general. That is why, it was a real honor for me, to be on of its guests.

 

To była magiczna noc i jestem szczęśliwa, że mogłam doświadczyć tego wydarzenia (szczególnie, że nigdy wcześniej nie biesiadowałam w Pałacu Kultury :)). Jestem niezmiernie wdzięczna marce Nespresso za zaproszenie, nie tylko dlatego, że to cudowne wydarzenie, ale również dlatego, że uwielbiam nie tylko kawę, ale również podejście marki do ludzi i świata. Dlatego zaproszenie to było dla mnie prawdziwym zaszczytem.

 

 

A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso | Kolacja Sen Nocy Letniej 2018 | www.my-full-house.com

A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso | Kolacja Sen Nocy Letniej 2018 | www.my-full-house.com

A special night at the Palace of Culture and Science with Nespresso | Kolacja Sen Nocy Letniej 2018 | www.my-full-house.com

copyright Kasia Rutkowiak | My Full House | anu unauthorised use prohibited

 

Share:

23 Comments

 1. Ada
  09/07/2018 / 9:02 AM

  Ależ magicznie! Zazdroszczę!

 2. Veronica Popova
  09/07/2018 / 9:09 AM

  What an amazing place! I am sure it was an unforgettable night. I love all the greens and beautiful tables. Have a lovely summer dear Kasia!

 3. Karola
  09/07/2018 / 9:12 AM

  A co takiego fajnego jest w zmielonej kawie w kapsułkach? Przecież to nie ma nic wspólnego z DOBRĄ KAWĄ! Marketing i tyle. Nic nie pobije świeżo mielonej kawy, odpowiednio palonej i przechowywanej. Nespresso to dla mnie fenomen jak omamić ludzi.

  • Martyna
   10/07/2018 / 11:52 AM

   Tu się mylisz. Nespresso nie dodaje żadnych świństw, tak jak kilka innych marek, a kawa jest najlepszej jakości. Wiem co mówię, bo sami pijemy, choć z początku byłam sceptyczna. Dopiero wizyta w sklepie Nespreso i rozmowa z konsultantem rozwiała moje obawy. Niestety ludzie nie wiedzą jaka to jest kawa i niepotrzebnie robią jej złą reklamę.

  • 12/07/2018 / 2:27 PM

   Tak jak Martyna pisze, doszło chyba do nieporozumienia (niezrozumienia) idei Nespresso. Wkrótce opublikuję obszerniejszy wpis na temat tej kawy. Może wtedy uda się kilka kwestii wyjaśnić.

 4. Maggie
  09/07/2018 / 9:14 AM

  Beautiful! And we love Nespresso too! ☕️ ❤️

 5. Kasia Maj
  09/07/2018 / 9:50 PM

  Mimo, że nie ufam kawie w kapsułkach, to też chętnie dałabym się zaprosić :))) Bajka!

   • Kasia Maj
    16/07/2018 / 5:32 PM

    Tak mówisz? Jakoś nie bardzo mogę się przekonać…

    • 17/07/2018 / 6:35 AM

     Tak mówię! Serio :) Ba! Biorę na siebie odpowiedzialność za przekonanie Cię do tego, że nie tylko warto, a nawet należy ;)

     • Kasia Maj
      18/07/2018 / 6:47 PM

      Nie poddajesz się łatwo ;)

 6. Mufinka
  10/07/2018 / 7:17 AM

  Już drugi raz chciałam iść na tę kolację i drugi raz nie udało nam się kupić biletu. Zazdroszczę!

 7. Cassie
  10/07/2018 / 9:48 AM

  Love this place! The Palace looks so special from the outside and definately not the kind of interior I would expect. I am sure you had a woderful night.

 8. Basia T
  15/07/2018 / 5:33 PM

  Wspaniała kolacja w pięknym miejscu! A Nespresso pokochałam dzięki Tobie :) i juz nie wyobrażam sobie innej kawy co dnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *